Flare FUD Buster

Flare Network to kopia Ethereum

FUD

Flare to sieć blockchain warstwy pierwszej, która wykorzystuje maszynę wirtualną Ethereum do obsługi smart contract. Posiada jednak zupełnie odmienny algorytm osiągania konsensusu i jest zupełnie oddzielną siecią. Natywny token $FLR nie jest tokenem ERC-20.

What is Flare? - Technical Documentation

 

Flare Network jest zależna od Ripple

FUD

Flare Network jest niezależne od firmy Ripple. Zespół Flare otrzymał jednak w 2019 roku znaczące wsparcie od Xpring (dziś RippleX) – ramienia inwestycyjnego firmy Ripple. W 2021 roku Flare pozyskał 11,3 miliona dolarów w ramach rundy finansowania z udziałem wielu firm venture capital, takich jak Digital Currency Group, a także inwestorów indywidualnych, takich jak Do Kwon i Charlie Lee.

What is Flare Network? (FLR) | Bitstamp | Learn Center

Tokenomia Flare Network jest słaba

FUD

Obecnie obowiązuje zmieniona tokenomia wprowadzona za pomocą poprawki FIP.01. Nie uwzględniono takich funkcji sieci Flare jak staking, FAssets czy cross-chain bridge. Funkcje te spowodują dodatkowy popyt na natywne tokeny $FLR w postaci zabezpieczenia.

Cena Flare spadła o ponad 90% przed startem sieci

FUD

W chwili startu sieci Flare w styczniu 2023 roku token $FLR miał wartość zerową. Cena $FLR przed startem sieci była cena IOU na giełdzie Bitrue. Giełda ta uruchomiła handel syntetykiem w grudniu 2020 roku. W tym czasie token IOU $FLR osiągnął cenę prawie $2.

Analiza sytuacji spadku ceny – Flare Focus (globalfcx.com)

Token Flare ma nieograniczoną podaż

FUD

Nie jest prawdą, że sieć Flare ma nieograniczoną podaż. Prawdą jest, że jest siecią inflacyjną, a w momencie startu całkowita podaż tokenów wynosiła 100 mld. Wprowadzona poprawka FIP.01 wyznacza wysokość inflacji następująco:

10% w pierwszym roku

7% w drugim roku

5% w trzecim roku

Nie więcej niż 5 mld tokenów rocznie. Po trzecim roku wysokość inflacji będzie poddana pod głosowanie.

Flare Improvement Proposal 01 (FIP.01)

 

Flare oszukało społeczność XRP

FUD

Z pewnością chodzi o sytuację ogłoszenia pierwotnych planów dostarczenia airdropa tylko dla społeczności XRP uczestniczącej w migawce sieci XRPL w grudniu 2020 roku. Plany te zmieniono przy okazji faktycznej dystrybucji tokenów $FLR w 2023 roku, a także przy okazji wprowadzenia późniejszej poprawki FIP.01. Zespół Flare argumentuje ten fakt tym, iż nie chcą zamykać się w jednym ekosystemie, a nowy sposób dystrybucji umożliwi uczestniczenie w nim szerszej społeczności krypto, nie tylko społeczności XRP.

.Flare Improvement Proposal 01 (FIP.01): Summary & Implementation

 

Cross-Chain bridge juz istnieją więc Flare wymyśla koło od nowa

FUD

Flare Network, a dokładniej protokoły takie jak State Connector oraz Layer Cake umożliwiają budowę mostów, które są:

  • bezpieczne

  • szybkie

  • tanie

  • skalowalne

  • zabezpieczone

  • nie wymagające zaufania do drugiej strony.

Budową tej użyteczności zajmuje się projekt Flare Labs.

Flare kopiuje to co robi Chainlink

FUD

Flare ma bardziej zdecentralizowane podejście do blockchain oracle, gdzie w przeciwieństwie do Chainlink za proces odpowiedzialni są tzw. signal providerzy. Są to niezależne od siebie jednostki, które dostarczają dane z realnego rynku do sieci Flare.

IS FLARE A SOLUTION FOR ORACLE?. In this article, I will attempt to… | by Focus Global | Aug, 2023 | Medium 

Flare Network to projekt oparty o XRP Ledger

FUD

Flare Network jest oddzielną siecią Layer-1, tak samo jak XRP Ledger. Posiada swój własny algorytm konsensusu oraz natywny token $FLR. $XRP może natomiast wystąpić na sieci Flare jako tzw. FAsset ($FXRP), co umożliwi mu funkcje smart contract. Poza XRP, sieć Flare będzie obsługiwać następujące coiny jako FAssets: BTC, LTC, XLM oraz DOGE. Dodanie kolejnych będzie możliwe za pomocą głosowania.

flare-labs-ltd/fassets: A repo for f-asset protocol. (github.com)

 

2023 FCX Focus All Rights Reserved