Blog

The Best społeczność ever!

Autor: Team Focus

Minęło już prawie osiem miesięcy od kiedy wystartowaliśmy z naszą grupą na telegramie dedykowaną projektowi Flare Network. Jednym z naszych głównych założeń poza chęcią budowania było dzielenie się wiedzą, którą razem z resztą zespołu zdobyliśmy przez kilkanaście miesięcy researchu i śledzenia postępów w projekcie Flare Network. Zbudowanie świadomej, mądrej i zgranej społeczności oraz wprowadzenie nowej jakości przekazu było naszym celem od samego początku. Społeczności, która po zdobyciu wiedzy sama będzie się z nią dalej dzielić i edukować nowo przybyłych członków.

Zadanie było dla nas o tyle łatwiejsze, że całą pracę wykonywaliśmy w okresie bessy i liczba uczestników, którym staraliśmy się przekazać wiedzę, nie była jeszcze tak duża. Widząc zainteresowanie i chęć edukacji, zbudowaliśmy portal, na którym każdy może znaleźć niezbędne informacje, poradniki, najważniejsze newsy czy artykuły wyjaśniające techniczne aspekty sieci Flare. Dodatkowo w ręce społeczności oddaliśmy takie narzędzia jak Symulator airdropa tokenów FLR, który przewiduje wysokość dystrybucji przez kolejne 36 miesięcy trwania tej fazy.

Dopełnieniem całości jest kanał na YouTube Bull & Bear, na którym Radek Zaleski przystępnym językiem tłumaczy często trudne zagadnienia sieci Flare czy technologii blockchain.

Budując społeczność na tym etapie rynku, na jakim jesteśmy, umocniliśmy jej fundamenty i przygotowaliśmy na fale nowych członków, która z pewnością do nas nadejdzie, gdy przyjdzie czas hossy.

Nasza społeczność nie raz udowodniła swoje zaangażowanie. Przytoczę tu przykład akcji głosowania nad projektem pod audyt przeprowadzany przez projekt TokenomiaPro. Akcja zorganizowana była przez jeden z największych kanałów YouTube – KryptoEkipa. Dzięki głosom i zaangażowaniu członków naszej społeczności, do audytu wybrany został projekt Flare Network (Więcej o audycie w kolejnym artykule). Wynik ten pokazuje, jak bardzo jesteśmy zgraną i zaangażowaną grupą.

Kolejnym przykładem zaangażowania oraz zorganizowania naszej społeczności jest akcja delegowania swoich środków do naszego Signal Providera – FocusTSO, aby pomóc w jego Whitelistingu. Aby głos danego Signal Providera się liczył, a tym samym był on w stanie zarabiać dla delegujących do niego użytkowników, musi znaleźć się na liście 100 Signal Providerów z największą siłą głosu. Ten proces nazywamy Whitelisting.

W woli wyjaśnienia, Signal Provider (Dostawca Sygnałów) na sieci Flare ma za zadanie dostarczanie danych (cen) z rynku realnego na blockchain. Cały system działa w sposób zdecentralizowany, gdyż bazuje na sygnałach dostarczanych przez wielu niezależnych od siebie Dostawców Sygnałów.

Protokół FTSO (Flare Time Series Oracle) działa w oparciu o niezależne jednostki dostarczające dane (ceny). Posiadacze tokenów FLR mogą delegować swoje głosy do Signal Providerów i tym samym zarabiać nagrody w formie dodatkowych tokenów. Delegując swój głos do FTSO Signal Providera, zwiększamy jego siłę przebicia w głosowaniu nad ostatecznym wynikiem.

Dzięki olbrzymiemu zaangażowaniu naszej społeczności oraz powierzonemu nam zaufaniu, udało nam się znaleźć na liście najważniejszych Dostawców Sygnałów. Tym samym możemy aktywnie uczestniczyć w dostarczaniu danych na sieć Flare oraz sukcesywnie ulepszać celność naszych predykcji cenowych.

Chcielibyśmy zaznaczyć, że uruchomienie FTSO było tylko naszym pierwszym tak dużym kamieniem milowym. Jako zespół mamy wiele pomysłów, które chcemy zrealizować. Niebawem się tym z Wami podzielimy. Poprzez uruchomienie Signal Providera udowodniliśmy sobie, że się da, oraz Wam, że jesteśmy tu z Wami na dłużej i chcemy zbudować jedną z najlepszych społeczności, wprowadzając nową jakość na nasze Polskie podwórko.

Trzeba przyznać, że bez Was, wspaniałej społeczności, projekt Focus nie miałby sensu. Nie byłoby możliwe uruchomienie FocusTSO, gdyby nie Wasze olbrzymie zaangażowanie, za co cały zespół Focus serdecznie dziękuje i jednocześnie obiecuje, że dołoży wszelkich starań, aby nasz algorytm przynosił Wam jak najwięcej nagród w przyszłości. Ciągła praca oraz wiele wyzwań przed nami.

 

Team Focus: Radek Zaleski, Mateusz Skrzypiec, Andrzej Maćkowiak